https://www.skrzyniebiegow.net/sklep/474/0/manualne,skrzynie,biegow,fiat,croma.html

W dzisiejszych czasach wszyscy już wiemy jak dbać o zdrowie naszego ciała. Znamy zasady dobrego żywienia, mamy dostęp do niezliczonych rodzajów aktywności fizycznej i chętnie udajemy się na przeróżne zabiegi mające uchronić nas przed infekcjami czy chorobami. A co z naszym zdrowiem psychicznym? Otóż, w tej materii także istnieje kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać.

Przede wszystkim – znajdź czas na relaks. Nie ma osoby, która nie znalazłaby 30 minut w ciągu dnia tylko dla siebie. Wygospodarowanie chwili na odpoczynek jest kwestią dobrej organizacji.

Poświęcanie się temu, co sprawia nam przyjemność to niezwykle ważny warunek dobrostanu psychicznego. Inną przydatną mózgowi czynnością jest czytanie ciekawych książek czy innych publikacji. Pobudzamy szare komórki do aktywności, tworzymy nowe połączenia mózgowe i ćwiczymy pamięć oraz kreatywność, co okaże się świetną inwestycją w późniejszych latach życia.

Dodatkowo staraj się przełamywać własne przyzwyczajenia. Jeśli masz tendencję do wzmożonej samokrytyki – ćwicz się w ograniczaniu tego. Jeśli panicznie boisz się zmian – od czasu do czasu dokonaj drobnej modyfikacji w swoim codziennym życiu.

Wszystkie te sprawy zmuszają mózg do wysiłku, a on z pewnością okaże za to wdzięczność.

www.emplor.pl