www.nstt.pl

To stwierdzenie nie będzie żadną niespodzianką – aby zachować przyzwoity stan zdrowia konieczny jest ruch, bogactwo doświadczeń i życiowa aktywność. Holistyczne patrzenie na organizm człowieka, czyli postrzeganie go jako całości ciała oraz duszy, wydaje się najlepszych rozwiązaniem, aby cieszyć się ogólnym zdrowiem oraz odczuwać szczęście.

Przede wszystkim – aktywność. Badania dowodzą, że każda godzina spędzona bezczynnie przed telewizorem skraca przewidywaną długość życia o prawie 22 minuty.

To brzmi przerażająco. Do tego dale emitowane przez odbiornik telewizyjne też nie pomagają naszemu organizmowi w odpoczynku.

Stajemy się coraz bardziej pasywni, bez zaangażowania odbieramy płynące do nas bodźce, nie przetwarzając ich i nie poddając analizie. To pierwszy krok do psychiczno-fizycznych ograniczeń.

Następnym razem, gdy będziesz stał przed wyborem spędzenia wieczoru z ulubionym serialem w towarzystwie paczki chipsów lub spotkania się ze znajomymi w przyjemnej knajp – wybierz to drugie. To ludzie stanowią źródło inspiracji, dużej ilości energii oraz zapału do pracy i życia.

Pozostając wciąż bezczynnie w domu na pewno nie pomożesz swojemu organizmowi być w formie.