zgrzytanie zębami poznań endoproteza stawu kolanowego poznań

Nie ma jednego, cudownego sposobu na zdobycie i zachowanie zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Dobrostan psycho-fizyczny zależy od bardzo wielu czynników i wymaga przestrzegania kilku podstawowych zasad. Początkowo zmiana nawyków może nie być najłatwiejsza, ale z czasem pewne rzeczy wchodzą w rutynę dnia codziennego i pomagają nam cieszyć się dobrą kondycją.

Pamiętajmy, że zdrowie to stan, w którym czujemy się dobrze nie tylko na ciele, ale i na duszy. Nie powinniśmy rozdzielać tych dwóch płaszczyzn, gdyż one funkcjonują w ścisłej zależności. Dlatego, aby zachować witalność ciała i duszy powinniśmy działać na kilku płaszczyznach jednocześnie.

Dla ciała – pij dużo wody. Zamień soki, nawet te bez cukru, na wodę mineralną i źródlaną. Ponadto jedz jak najwięcej nieprzetworzonej żywności.

Surowe, świeże warzywa i owoce powinny znaleźć się w każdym z Twoim posiłków i to nie jako dodatek, ale jako podstawa żywieniowa. Zmniejszenie ilości węglowodanów pomoże Ci poczuć się lżej i bardziej energicznie zarazem. Dodatkowo, zadbaj o warunki snu.

Kładź się i wstawaj o podobnych porach i nie unikaj spotkań z ludźmi, a będziesz czuć się zainspirowany, zaciekawiony i zafascynowany otaczającym Cię światem.

www.kznh.org