kto stawia znaki drogowe na osiedlu Dydaktyczne pomoce naukowe

Jednym z prostych pomysłów, które można wykorzystać w każdym domu jest tor samochodowy utworzony z taśmy malarskiej lub izolacyjnej. Dzieci – często również dziewczynki – uwielbiają bawić się samochodami. Taki pojazd nie może jednak jeździć po dowolnej przestrzeni, oczywiście powinien mieć drogę lub tor wyścigowy. W sprzedaży dostępne są drogie tory, które można rozłożyć w pokoju. Niestety nie jest to rozwiązanie na każdą kieszeń.

Poza tym, rozkładana, plastikowa jezdnia wymaga wiele wysiłku, który nie zawsze jest proporcjonalny do ilości czasu, którym dzieci w ogóle się interesują taką zabawką. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by utworzyć złożony tor z taśmy. W jaki sposób to zrobić? Nie jest to nic skomplikowanego. Po prostu razem z dzieciakami obmyślcie trasy, po których mogłyby jeździć samochody i wyklejcie z taśmy ramy takiej drogi. Nie zapomnij o wielu ostrych zakrętach, wzniesieniach czy skrzyżowaniach.

Tor może prowadzić przez cały pokój i obejmować nie tylko podłogę. Samochodziki mogą podjeżdżać pod wzniesienia w postaci kanapy czy pufy. Dodatkową zaletą takiego prostego toru jest to, że jego zwinięcie zajmie tylko chwilę. W końcu wystarczy odkleić taśmę, która nie zostawia śladów i wrzucić ją do kosza. A co ze skrupulatnie zaplanowaną trasą? Cóż, dzieci już z pewnością znudziły się pokonywaniem w kółko tych samych zakrętów i następnego dnia z nowym zapałem zaczną się ścigać po zupełnie nowej trasie.

Taśma powstrzyma też dzieciaki przed próbami narysowania toru przy pomocy kredek, co mogłoby odbić się niestety niekorzystnie na wyglądzie domowych mebli.

www.electriceye.pl