Było nieco o sporcie, teraz pora na zupełnie inny model aktywności – nie mniej interesujący i również bardzo rozwijający. Dobra kultury – spotykamy je całkiem często w różnych sytuacjach, ale nie zawsze jesteśmy świadomymi i aktywnymi konsumentami szeroko rozumianej sztuki. Tymczasem jej poznawanie może stać się naszą pasją i pomoże sensownie zagospodarować czas wolny.

W dobie dynamicznej wymiany informacji dostęp do produktów kultury jest znacznie ułatwiony, a ich wybór – ogromny. Trzeba jedynie sięgnąć do odpowiedniego źródła. Kultura to pojęcie szerokie, które obejmuje różne formy aktywności artystycznej.

Oznacza to w praktyce, że możemy korzystać z szerokiego spektrum muzyki, filmu, malarstwa, street-artu, teatru czy multimediów. Miejmy na uwadze również to, że coraz częściej twórcy decydują się na łączenie różnych motywów i środków wyrazu, co może owocować wspaniałymi rezultatami. Zagłębiając się coraz bardziej w ten świat możemy stać się jego częścią, a to otworzy przed nami kolejne, fascynujące pole eksploracji.