Jeśli zastanawiasz się jak czuć się zdrowym na co dzień to wiedz, że nie ma na to jednego, cudownego sposobu. Aby dobrze się czuć konieczne jest stosowanie kilku zasad, które na stałe powinny zagościć w Twojej codziennej rutynie. Pamiętaj przede wszystkim, że zdrowy tryb życia to nie tylko sposób na dobrostan ciała, ale także pierwszy krok do szczęścia duchowego. Nie da się oddzielić tych dwóch płaszczyzn, więc im zdrowszy będziesz tym szczęśliwszy oraz odwrotnie.

Aby zachować witalność ciała i jasność umysłu pij dużo wody. Najlepiej źródlaną i mineralną w podobnych proporcjach. Zawierają one różne składniki odżywcze, które się dobrze dopełniają. Zamień soki na wodę – od razu poczujesz różnicę.

Poza tym jedz jak najwięcej surowych produktów. Warzywa i owoce w swej pierwotnej, nieprzetworzonej formie mają najwięcej substancji odżywczych. Jedz je najlepiej codziennie np. w pracy. Polecamy owoce do biura cena ich nie jest wysoka, a zapewni Wam dużo wartości odżywczych. Staraj się zwracać uwagę na ilość cukrów, które spożywasz. Nie tylko w czekoladzie i innych słodyczach, ale także w owocach, sokach czy pieczywie.

Zmniejszenie ich ilości poskutkuje zmniejszeniem wagi ciała oraz zwiększeniem poziomu kreatywnej energii. Poza tym ruszaj się kiedy tylko możesz i zadbaj o odpowiednie warunki snu. Staraj się kłaść zawsze o podobnej porze i zwracaj uwagę na sposób zasypiania. Jeśli spędzisz noc na dobrym jakościowo śnie Twoja kondycja w ciągu dnia nie przestanie Cię zadziwiać.

www.energiajestwnas.pl