pomoc przy przeprowadzce kielce płyn hamulcowy

Majsterkowanie najczęściej oznacza używanie wielu „poważnych” narzędzi, takich jak młotek, wiertarka czy śrubokręt. Dziecko jednak raczej nie powinno mieć dostępu do podobnych sprzętów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zapał do majsterkowania wykorzystać na nieco bezpieczniejszym gruncie. W jaki sposób można to zrobić? Najlepiej przy użyciu kartonów, kredek i taśmy klejącej.

Na początek zgromadź dużą liczbę kartonowych opakowań. Gdy już Ci się to uda, najtrudniejszą część będziesz miał za sobą. Im więcej kartonów zgromadzisz, tym więcej możliwości dobrej zabawy stworzysz dla siebie i dzieci. Co można zrobić z kartonów? Dosłownie wszystko.

Kartony są bardzo łatwe w obróbce, pudełka można rozłożyć tak, by były całkiem płaskie lub też użyć ich bez rozklejania. Oczywiście w ruch mogą pójść również nożyczki i taśma, a wtedy możliwości są nieograniczone. Możecie zbudować ogromną bazę w salonie, tak, by dzieciaki zmieściły się do środka. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć samolot, autobus, a nawet statek kosmiczny.

Jeśli do tego użyjecie kredek lub farb, może powstać niezwykła konstrukcja. W dodatku stworzona przy wspólnym udziale rodziców i dzieciaków. Tylko nie zapomnijcie wykonać kilku dobrych zdjęć, gdy już budowla powstanie. Wadą kartonowych konstrukcji jest to, że po skończonej zabawie nadają się najczęściej jedynie do spalenia.

Pamiętaj też, by nie narzucać dzieciom własnych pomysłów. Niech pociechy same zadecydują, jakie kartonowe dzieło stworzyć.

choroby-ukladu-pokarmowego.chorobyswiata.com.pl