https://www.dolfospets.com/produkty-dla-gryzoni-i-krolikow/

Chcąc zapewnić swojemu kotu jak najlepsze zdrowie i doskonałą kondycję, właściciele powinni zadbać o kwestie związane z jego żywieniem. Trzeba powiedzieć sobie otwarcie, że codzienna opieka nad kotem nie wymaga od nas ani wiele czasu, ani wysiłku. Niektóre koty doskonale czują się same ze sobą i szukają naszej bliskości jedynie wówczas, gdy same mają na to ochotę.

Generalnie w dużej mierze kociaki są zwierzętami „bezobsługowymi”, ale oczywiście jak w każdym przypadku ma to swoje granice. Z pewnością trzeba kota karmić. Jaką karmę mu podawać, aby był zdrowy, silny i zadowolony z życia? Możliwości jest multum, ponieważ producenci ostro konkurują o pozycję.

Możemy sięgnąć po karmę tańszą lub droższą, mniej lub bardziej znanej marki i o różnym składzie. Zwykle każda karma ma składnik dominujący, na przykład drób lub wołowinę. Im więcej czystego mięsa się w niej znajdzie, tym wyższą jakością wyróżnia się produkt.

Trzeba zwracać uwagę na różne kryteria – jedynie wtedy zdołamy wybrać karmę idealną dla naszego kota. Oprócz samej karmy trzeba też znaleźć odpowiedni model jej podawania, który uchroni kota przed poczuciem głodu, a równocześnie nie będzie skutkować zbyt szybkim przybieraniem na wadze. Zaleca się, aby koty miały w swoich miskach stale pokarm suchy.

Jeśli jest dobrej jakości, zawiera w zasadzie wszystkie niezbędne składniki. Karma mokra jest raczej uzupełnieniem diety i swego rodzaju smakołykiem, który można podawać zwierzęciu co jakiś czas. Pamiętajmy także, by kot miał zawsze w zasięgu pyszczka świeżą wodę.