minibasen z przeciwprądem wody

O tym, że powinniśmy się wysypiać przekonuje wielu lekarzy i specjalistów. Niemal każdy z nas odczuł chociaż raz w życiu skutki niedoboru snu. Do jednych z najbardziej odczuwalnych objawów zalicza się chociażby nadmierna senność podczas dnia. To jednak nie jest jedyna konsekwencja. Jakie są pozostałe? Niewystarczająca ilość snu z pewnością objawi się chociażby spadkiem nastroju.

Z czasem zaczniemy odczuwać mniejszą motywację do wykonywania jakichkolwiek zajęć. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które kosztem snu wykonują zaległą pracę. W takich przypadkach znacznie łatwiej o popełnienie błędów. Z tego powodu często lepszym rozwiązaniem jest wykonanie zaległej pracy w kolejnym dniu. Część naukowców udowodniła, że niedobór snu ma również konsekwencje w funkcjonowaniu naszego organizmu.

Jest to widoczne chociażby w przypadku gospodarki hormonalnej. Brak snu powoduje m.in. spadek wydzielania melatoniny. U niektórych osób zaobserwowano wzrost ilości kortyzolu we krwi, który odpowiada chociażby za nadmierną agresję.